Klasa Ib świętuje Międzynarodowy Dzień Muzyki

Muzyka odgrywa ogromną rolę w życiu każdego człowieka. Wiele osób jest zdania, że nie da się żyć bez muzyki. Wpływa ona na nasze emocje, nastroje, uspokaja i rozładowuje stres. I właśnie o tym mogli się przekonać uczniowie klasy Ib, którzy 1 października, wesoło i w doskonałych humorach świętowali Międzynarodowy Dzień Muzyki.

Na początku zajęć uczniowie oglądając film na You Tube, poznali wielkich kompozytorów (m.in. Stanisława Moniuszko, Fryderyka Chopina), zobaczyli różnego rodzaju instrumenty muzyczne oraz wysłuchali utwór muzyczny w wykonaniu orkiestry. Następnie wspólnie śpiewaliśmy piosenki, które przygotowujemy na ślubowanie i te, których już nauczyliśmy się na zajęciach z muzyki. A na koniec dnia, przy dźwiękach muzyki,  wykonali prace plastyczne. Dzień ten był dla dzieci bardzo kolorowy - oczywiście z muzycznego punktu widzenia.

Wychowawczyni klasy Ib
D. Zarzycka