Festiwal Nauki w klasach 1-3

Każde dziecko uwielbia eksperymentować i zdobywać wiedzę poprzez doświadczenia. Z tego powodu 21 marca w naszej szkole odbył się „Festiwal Nauki”.

Uczniowie klas I-III mieli okazję odkryć tajniki powstania przepysznej czekolady podczas warsztatów „Od ziarenka kakaowca do czekolady” przeprowadzonych przez panią Justynę Bączyk. W świat bawełny i jej cyklu rozwojowego wprowadziła nas pani Katarzyna Tomczewska-Sierant na wykładzie „Od ziarenka bawełny do dżinsów”.

Kolejną atrakcję stanowiły pokazy chemiczne z wykorzystaniem ciekłego azotu. Dzieci nie mogły uwierzyć, że róża może rozprysnąć się na kawałeczki jak szkło. Ogromne zaskoczenie wywołał również banan, który posłużył jako młotek do wbijania gwoździ.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się edukacyjne spotkanie z żywymi zwierzętami, w czasie którego każdy mógł dotknąć liśćca, krocionoga lub modliszkę. Na zakończenie naukowych warsztatów uczniowie klas młodszych przystrojeni w kolorowe, wiosenne kapelusze wyruszyli na pochód. Wszyscy wykonawcy kapeluszy otrzymali pamiątkowe nagrody. Z każdej klasy został wybrany również jeden zwycięski kapelusz. Oto ich właściciele:

Klasa 1a- Natasza Pietrzak

• Klasa 1b- Amelia Janicka
  • Klasa 2a- Szymon Wilczyński
  • Klasa 2b- Stanisław Korytowski
  • Klasa 3a- Bianka Cwalina
  • Klasa 3b- Franciszek Czekała
  • Klasa 3c- Yaraslau Sakalou

Pełne pozytywnych emocji twarze dzieci stały się dowodem na to, że Festiwal Nauki był udany. Mamy nadzieję, że udział w warsztatach wzbudził w naszych uczniach chęć do dalszego zgłębiania tajników wiedzy.