Przerwa na czytanie

Wszyscy wiemy, jak ważne jest czytanie i sięganie po lekturę od najmłodszych lat. Podczas czytania angażujemy różne ośrodki w mózgu, rozwijamy pamięć, obniżamy poziom stresu. Czytanie pomaga zasnąć, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę. Czytanie jest jak podróże – poszerza horyzonty.

Dlatego po raz kolejny nasza szkoła wzięła aktywny udział w akcji wspólnego czytania na przerwie, która odbyła się   19 października. Wydarzenie czytelnicze odbywało się w ramach IV międzynarodowej edycji  bicia rekordu czytania na przerwie, obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z biblioteki szkolnej. Czytaliśmy w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach, w bibliotece, w świetlicy, na boisku oraz w przedszkolu.

Akcja miała na celu: promocję czytelnictwa, integrację środowiska szkolnego oraz zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Dziękujemy wszystkim bardzo gorąco za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.