11 listopada w klasach 1-3

„Jesteśmy Polką i Polakiem - Dziewczynką fajną i chłopakiem
Kochamy Polskę z całych sił - Chcemy byś również kochał ją i ty
I ty…”

10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada, to data szczególna dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

Apel rozpoczął się od odśpiewania Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego” przez wszystkich zgromadzonych. Następnie uczniowie klas trzecich recytowali wiersze, które były przeplatane utworami patriotycznymi, co z pewnością przyczyniło się do głębszej refleksji. Po apelu Pani Dyrektor Violetta Nowak podziękowała uczniom za piękny występ i poprosiła o bis pieśni patriotycznej. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest to święto dla wszystkich Polaków oraz pochwaliła postawę uczniów, którzy odpowiednim strojem galowym godnie czcili Narodowe Święto Niepodległości.

Dziękujemy p. wicedyrektor Annie Kisiołek, p. wicedyrektor Magdalenie Kubicy i p. kierownik świetlicy Marii Kreskijan-Gołdzie, za uświetnienie swoją obecnością.

Dziękujemy: p. Karolinie Jabłońskiej za przygotowanie muzyki, p. Marii Białeckiej za przygotowanie werblisty Wiktora Kemnitza, uczniom wprowadzającym Poczet Sztandarowy - Vanessie Lipińskiej, Julii Neumann i Aleksandrowi Frąckowiakowi.

Dziękujemy harcerkom: Mai Czechowskiej, Julii Wyszomirskiej i Hannie Zgóreckiej oraz  Wojciechowi Świt za pomoc techniczną.

Urszula Kosicka, Elwira Witucka