Wspomnienia z półkolonii

Półkolonia zorganizowana w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 w Poznaniu odbywała się w dniach 12 - 16 lipca. Uczestnicy codziennie otrzymywali śniadanie, obiad i słodki poczęstunek.

Każdego dnia odbywały się różnorodne aktywności. Pierwszego dnia odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa zarówno podczas zajęć, jak i poruszania się na drodze oraz w komunikacji miejskiej.

W poniedziałek odbyła się wycieczka do Malty, gdzie dzieci wzięły udział w zajęciach squasha oraz rozwiązywały zagadki w tajemniczym pokoju „escaperoom”. Następnie uczestniczyły w edukacyjnym spotkaniu prowadzonym przez miłośnika bezkręgowców, podczas których mogły nie tylko zobaczyć, ale też dotknąć patyczaki, pająki i motyle oraz posłuchać wiele ciekawostek z życia tychże zwierząt.

We wtorek – wyjazd do Fabryki Czekolady, spacer po Starym Rynku i podziwianie poznańskich koziołków oraz warsztaty w Muzeum Archeologicznym. Zajęcia zakończyły się warsztatami tanecznymi.

Środa -  wizyta w  Multikinie Malta i wspólne oglądanie filmu „Elfinki” oraz zabawa w parku Linowym Pyrland Park. Na koniec również warsztaty taneczne.

W czwartek odbyła się wycieczka edukacyjna do grodu w Pobiedziskach, gdzie dzieci uczestniczyły w żywej lekcji historii dotyczącej wczesnego średniowiecza, w tym: zwiedzanie machin oblężniczych, pokaz strzelania ze średniowiecznych machin oblężniczych, pokaz uzbrojenia, udział w turnieju łuczniczym.

W piątek udaliśmy się z wizytą do gospodarstwa agroturystycznego w Kluczewie. Tutaj uczestnicy wzięli udział w programie: „Jak wygląda życie na wsi?”, który obejmował zwiedzanie 100-letniej chaty, wykuwanie podkowy, poznawanie dawnych zabaw podwórkowych, wyrabianie masła, czy przejazd traktorem.

Program półkolonii był atrakcyjny i zróżnicowany. Dzieci miały możliwość zobaczyć wiele miejsc, wspólnie bawić się i integrować, a także poszerzyć swoją wiedzę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z półkolonijnych atrakcji i spotkania być może za rok.