www.sp87.poznan.pl

Szkolny Budżet Obywatelski w naszej szkole

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Poznaniu” (edycja 2023) realizowanego przez Stowarzyszenie CREO. W ramach projektu grupa młodzieży uczestniczy w cyklu warsztatów obywatelskich a następnie będzie odpowiedzialna za realizację akcji o charakterze społecznym i obywatelskim.

Jeszcze tej jesieni w naszej szkole zostanie także zorganizowany tzw. Szkolny Budżet Obywatelski (SBO). Poprzez portal www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo uczniowie będą mogli zgłaszać swoje propozycje miniprojektów o wartości do 1000 zł. Może to być sprzęt lub wyposażenie ważne z punktu widzenia potrzeb społeczności szkolnej służące celom edukacyjnym, sportowym, rekreacyjnym itd. Po weryfikacji zgłoszonych pomysłów zorganizujemy w naszej szkole głosowanie a zwycięski projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku.

Więcej informacji o naszej szkolnej edycji SBO można znaleźć pod linkiem:

https://www.konsultacje.metropoliapoznan.pl/sbo/articlesView,201,41,Szkolny-Budzet-Obywatelski-2023---SP-87-w-Poznaniu,PL

Na tej stronie w terminie od 15 do 27 listopada br. będzie możliwe zgłaszanie wniosków (pomysłów na miniprojekty uczniowskie) poprzez kliknięcie przycisku „ZGŁOŚ SWÓJ PROJEKT SBO” a następnie wypełnienie i wysłanie formularza online.

Projekt „DziałaMY! Program rozwoju edukacji obywatelskiej w Poznaniu” finansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Serdecznie zachęcamy do zgłaszania pomysłów na miniprojekty a następnie do wzięcia udziału w głosowaniu. Każdy głos ma znaczenie!

 

 

Pliki do pobrania:

http://www.zsp7poznan.pl/Szkolny_Budzet_Obywatelski_w_naszej_szkole.html