Szkoła do hymnu

W miniony piątek punktualnie o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn państwowy. Tym samym przyłączyliśmy się do akcji pn. „Szkoła do hymnu”, organizowanej przed Świętem Niepodległości przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Śpiewali przedszkolacy, uczniowie klas 1-3 oraz starsi. „Mazurek Dąbrowskiego” wybrzmiał pięknie.

Uczciliśmy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Patriotyczną postawą daliśmy wyraz dumy z bycia Polakami.

W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Przedsięwzięcie „Szkoła do hymnu”, to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

Pliki do pobrania: