www.sp87.poznan.pl

Projekt edukacyjny klas 1 - AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

W roku szkolnym  2020/2021 uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły realizowali XII - tą edycję „Akademii Bezpiecznego Puchatka” ogólnopolskiego programu edukacyjnego. Celem akcji było pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności – na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W tegorocznej edycji materiały zostały dostosowane również do nauki zdalnej.

Uczniowie wypełniali karty pracy otrzymane od organizatorów. Kubuś Puchatek „uczył” dzieci, jak zgodnie z prawem poruszać się po drodze, jak przechodzić przez jezdnię, jeździć na rowerze oraz jak bezpiecznie i zdrowo odpoczywać w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przypomniał o konieczności noszenia odblasków, by być widocznym na drodze. Poruszył też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Uczniowie wykonali również grę planszową, na którą składały się karty pracy z poszczególnych tematów. Dzięki grze dzieci mogły powtarzać i utrwalać w przyjazny sposób wiedzę na temat bezpieczeństwa z rodzicami czy rodzeństwem.

Po przeprowadzeniu zajęć uczniowie klasy pierwszej przystąpili do Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był podsumowaniem zajęć Akademii Bezpiecznego Puchatka. Test miał multimedialną formułę. Po zakończeniu testu, pojawiał się wynik. Zadowalający jest fakt, ze wszyscy uczniowie klasy pierwszej ukończyli test udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania.

Udział w programie edukacyjnym ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka” zwiększył świadomość uczniów dotyczącą bezpieczeństwa. Za rzetelny udział w zajęciach oraz rozwiązanie Testu Bezpieczeństwa uczniowie klasy pierwszej nabyli prawo do posługiwania się Certyfikatem "Akademii Bezpiecznego Puchatka” i otrzymali Dyplom dla Ucznia.

Koordynator projektu
D. Zarzycka

 

http://www.zsp7poznan.pl/Projekt_edukacyjny_klas_1_-_AKADEMIA_BEZPIECZNEGO_PUCHATKA.html