Projekt edukacyjny klas I - III - PIELĘGNUJEMY TOLERANCJĘ I ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ

W dniach od 15-21 listopada 2023r. uczniowie klas I - III w czasie Tygodnia Tolerancji i Życzliwości wykonywali zadania projektu edukacyjnego pod hasłem: "PIELĘGNUJEMY TOLERANCJĘ I ŻYCZLIWOŚĆ NA CO DZIEŃ."

Podczas realizacji projektu uczniowie uczyli się zgodnie współdziałać z kolegami i koleżankami podczas zadań grupowych. Różnorodność zadań przyczyniła się do kształtowania umiejętności wyrażania tolerancji i życzliwości wobec innych dzieci.
W ramach zadań projektowych dzieci wybierały Dobrego Duszka, tworzyły Łańcuch Tolerancji i Drzewko Serdeczności. Obejrzały filmiki edukacyjne: „Urodziny Maćka” film o tolerancji z serii "Kamlotki", odsłuchiwały bajkę "Smok Josh" - Diany Hsu, jak również uczyły się piosenek o tolerancji i kulturalnym zachowaniu.

Serdecznie dziękujemy wychowawczyniom i wszystkim uczniom z klas młodszych za udział w projekcie i pamiętajmy, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra.

Bycie miłym, tolerancyjnym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania - nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Uśmiechajmy sie do drugiego człowieka, mówmy miłe słowa, przesyłajmy ciepłe spojrzenie.

Słowa: „Dziękuję za to że jesteś”, „Wszystkiego dobrego” czy „Miłego dnia” – to proste, znane wszystkim zwroty, dzięki którym możemy mieć pewność, że wywołają radość i uśmiech u innych.

Koordynatorki projektu
D. Zarzycka, J. Gorączka