www.sp87.poznan.pl
Klasa 5b z wizytą w Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto

W dniu 6 listopada odwiedziliśmy miejsce nietypowe, jeżeli chodzi o wycieczki szkolne, a mianowicie Sąd Rejonowy w Poznaniu.
Mieliśmy wyjątkową okazję zwiedzenia gmachu sądu, zapoznaliśmy się z zasadami jego funkcjonowania, a także zasiedliśmy w przepięknych ławach jednej z sal rozpraw, gdzie oprowadzająca nas pani sędzia zdradziła wiele informacji dotyczących organizacji rozpraw, pracy członków składu adwokackiego oraz samego przebiegu rozprawy. Chętni uczniowie mieli także okazję wcielenia się w role: prokuratora, sędziów, obrońcy, oskarżyciela, winnego, świadków i poszkodowanego, i krok po kroku przeprowadzić sprawę pewnej tajemniczej kradzieży. Na końcu zobaczyliśmy cele - miejsca dla oskarżonych, którzy oczekują na rozpoczęcie swojej sprawy i porozmawialiśmy o pracy panów policjantów.
Wydarzenie to było bardzo pouczające dla nas wszystkich, a wielu uczniów otwarcie stwierdziło, że chętnie tam wrócą jako dorośli obrońcy prawa i sprawiedliwości.
Czytaj również:
Bogowie greccy na lekcji historii
Zakończenie akcji WIELKIE KASZTANOBRANIE
Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie
Dzień Chłopaka, Dzień Dziewczynki w klasie 3b
Przerwa na czytanie
Dzień Patrona
Wyjście do kina klas I
O śmiałkach co sławetny gród Wrocław zwiedzali
Mamy w bibliotece nowe książki!!!
W grupie jest moc