Gościniec Marzymięta

W maju klasa 3a i 3b wybrały się na wycieczkę do Gościńca Marzymięta. Wszyscy nie mogli doczekać się atrakcji, które na nie czekały.
Po powitaniu, prowadząca zaprosiła dzieci do zabawy w teren, a następnie do rysowania po tkaninie. Część grupy grała drewnianymi kostkami rzucając je do celu, a pozostali wyklejali drewniane kształty drzew zielonym mchem.
Prowadzący zabrał nas do mini ZOO do długo wyczekiwanych alpak. Opowiedział nam trochę o ich hodowli, czym się żywią, jakie są odmiany i dlaczego trzeba je raz w roku ogolić. Rysio, Czaruś, Gucio i Miętus bardzo chętnie jadły nam z rąk marchewkę.
Po zabawie z alpakami dzieci chętnie zjadły popcorn i lody. Po sporych atrakcjach udaliśmy się do parku linowego, gdzie różne stopnie trudności dawały dużą motywację i wiele radości.
Spędziliśmy tam miłych kilka godzin, bawiąc się i ucząc jednocześnie Na zakończenie, każdy uczeń otrzymał dyplom z wizyty u alpak.

To był dzień pełen uroku i odkryć!

U. Kosicka, E. Witucka