www.sp87.poznan.pl

Szkolny Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W tym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień narodził się w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „Hello” do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. 

W poniedziałek w szkolnych salach i na korytarzach było jakby cieplej i radośniej. Działo się tak za sprawą  tych osób,  które uczciły ten dzień wkładając na siebie barwne, słoneczne ubrania. Tego dnia hojnie rozdawaliśmy też pozdrowienie i uśmiechy (widoczne i odczuwalne nawet zza maseczek), a przedstawiciele Samorządu Szkolnego złożyli Wszystkim specjalne życzenia.

Życzymy wam wiele radości każdego dnia, szczególnie z tych najmniejszych rzeczy i osiągnięć.

Życzymy wam również sukcesów w nauce, ale przede wszystkim, abyście dowiadując się nowych rzeczy o świecie i zdobywając nowe umiejętności, czuli  zaciekawienie, ekscytację i dumę z siebie.

Życzymy wam też, abyście zbudowali przyjacielskie i koleżeńskie relacje, wypełnione życzliwością, łagodnością, wzajemną pomocą i zaufaniem, przyprawione dużą dawką śmiechu i dobrej zabawy.

Dzięki nadesłanym zdjęciom udało nam się, wzorem ubiegłego roku, stworzyć Szkolną Pocztówkę Życzliwości. Może tworzenie takiej Pocztówki stanie się naszą szkolną tradycją :) Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w tę akcje serdeczne dziękujemy i mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli obdarować się nie tylko uśmiechami, ale też serdecznymi uściskami.

Karolina Emanowicz i Magdalena Jóźwiak 

Pliki do pobrania:

http://www.zsp7poznan.pl/Dzien_Zyczliwosci_i_Pozdrowien_47055.html