Tydzień Bibliotek

Maj to szczególny miesiąc dla wszystkich zaprzyjaźnionych z książką. To właśnie w tym miesiącu, w dniach od 8 - 15 maja obchodzony jest "Tydzień Bibliotek" - ogólnopolski  program, mający na celu upowszechnianie książek i czytelnictwa, podkreślający rolę bibliotek w życiu społecznym i kulturalnym.

Początek "Tygodnia Bibliotek" przypada  na 8 maja w "Dzień Bibliotekarza" - święto osób najbardziej zaangażowanych w rozwój czytelnictwa i związanych z książką.

Inicjatorem akcji zapoczątkowanej w 2004 r. jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Co roku akcja ma inne hasło wiodące, które wskazuje jakie obszary działalności bibliotek eksponujemy i co chcemy upowszechnić  w świadomości społecznej.

W roku 2021 hasło brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece”

Z tej okazji pragniemy zachęcić wszystkich uczniów do włączenia się w inicjatywę promocji książki  i ogłaszamy konkurs na plakat promujący to wydarzenie  i ilustrujący tegoroczne hasło, które brzmi: „Znajdziesz mnie w bibliotece.”

Klasy I – III:  przynoszą plakaty  do biblioteki do dnia 14 maja.

Klasy IV – VIII: prosimy o wykonania zdjęcia plakatu i przesłanie na adres bibliotekarza

katarzyna.grund-benlaid@zsp7poznan.pl lub wanda.mielcarek@zsp7poznan.pl

Rozmiar plakatu: min. A3, technika dowolna.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pochwały i punkty po powrocie do szkoły.

Zapraszamy - bibliotekarze