Projekt TuEuropeana i Agentka Lola

Chwalimy się, że dzięki udziałowi w Projekcie TuEuropeana we współpracy z wydawnictwem Tatarak biblioteka szkolna pozyskała egzemplarz książki znanej autorki literatury dziecięcej – Marty  H. Milewskiej – „Agentka Lola i tajemnica znikających obrazów”. Tematem opowieści jest ekologia i wpływ ludzi na środowisko naturalne.

Książka zaprasza dzieci do wspólnej zabawy i do stawiania pytań. Dzieci mogą aktywnie uczestniczyć w rozwiązywaniu zadań pomagając głównej bohaterce rozwikłać detektywistyczną zagadkę, stając się w ten sposób współautorami książki. W atrakcyjny, angażujący i nie nachalny sposób przybliża młodym czytelnikom zagrożenia związane z zaniedbywaniem środowiska oraz sposoby na proekologiczne działania.

Tytułowe znikające obrazy to 6 dzieł dostępnych w zasobach platformy europeana.eu. Wszystkie ilustracje Agaty Królak stworzone zostały z materiałów archiwalnych i wykorzystują elementy konkretnych dzieł sztuki. Do publikacji dołączony został audiobook czytany przez Annę Cieślak.

Wydanie publikacji dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Książka czeka na pierwszego czytelnika.

Pozdrawiamy, bibliotekarze