EUROWEEK - szkoła liderów

Nasza szkoła przystąpiła do programu EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW. Program Euroweek prowadzony jest wspólnie przez dwie organizacje: Fundację Euroweek oraz Stowarzyszenie Euroweek Szkoła Liderów.

EUROWEEK jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto, program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.

Pierwsza grupa naszej młodzieży (uczniowie klas 7 - 3 gimnazjum) wybierze się na 5-dniowy obóz językowy do Kotliny Kłodzkiej na początku listopada. Druga grupa (uczniowie klas 5-6) wyjadą na obóz w marcu. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Austrii, Rumunii, Dominikany, Argentyny, Meksyku, Litwy, Łotwy, Indonezji, Chin, Hiszpanii, Gruzji, Finlandii, Wietnamu, Kenii, Nepalu, Indii, Kolumbii, Ugandy, Etiopii, Gwatemali, Filipin, Macedonii, Chorwacji, Turcji i Peru. Poziom języka angielskiego zostanie dopasowany do grupy.

Program organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską.

Koordynatorzy: p. Joanna Budzińska, p. Anita Piechota

Pliki do pobrania: