Bezpieczeństwo na drodze - wspólna sprawa

Nie ważne czy spacerujemy, prowadzimy samochód, motocykl czy rower. W dużej mierze MY decydujemy – czy będzie to bezpieczna droga.

Uczniowie naszej szkoły wiedzą, iż na drodze wiele zależy od naszej postawy. Decyzji związanych z bezpiecznym poruszaniem się i korzystaniem z telefonu komórkowego na drodze.
Podczas realizacji tygodniowego projektu, uczniowie klasy 3a utrwalili wiedzę i umiejętności związane ze zwracaniem się o pomoc, w sytuacji zagrożenia zdrowia, usystematyzowali wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się po drodze i umiejętności korzystania z sygnalizacji świetlnej oraz przejść dla pieszych. Dzieci miały również możliwość stworzenia prac plastycznych i technicznych. Podczas ich realizacji uczniowie przyswajali sobie tajniki zasad ruchu drogowego, poznali znaki ostrzegawcze, nakazu i zakazu. To pierwszy krok na drodze do uzyskania karty rowerowej.

Paulina Patecka